powrót do listy artykułów

Podstawowa pielęgnacja materaca w czterech krokach

Na materacu codziennie spędzamy jedną trzecią naszego dnia, a sumując w łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia. Przez większość tego czasu śpimy i relaksujemy się. Jest to bardzo ważna część naszego życia, która powinna być jak najbardziej komfortowa, dlatego warto prawidłowo dbać o materac. Z nami przekonasz się, jakie to proste.

Stelaż i materac powinny być idealnie dopasowane

Materac powinien być obracany w celu przedłużenia jego żywotności

Ten punkt jest bardzo indywidualny, zależy od tego, jakiej jakości masz materac. Jeśli masz materac wysokiej jakości, nie trzeba go obracać, ponieważ jest on bardziej odporny na przegrzanie i inne czynniki wpływające na zużycie. Dzięki obracaniu materaca poznasz, ile odczuć twardości materac oferuje. Jeśli masz materac z czterema odczuciami twardości, to możesz korzystać z obu stron, kiedy tylko chcesz zmienić odczucie twardości, niezależnie od mniejszego zużycia materaca. Jednak w przypadku tańszych materacy zaleca się obracanie materaca dwa razy w roku w celu zmniejszenia zużycia. Z szerszej perspektywy i ze względów zdrowotnych, lepiej zainwestować i kupić materac wysokiej jakości, ponieważ jest to inwestycja długoterminowa.

Powinno się regularnie wietrzyć sypialnię

Jest to absolutnie podstawowa i skuteczna rada. W łóżku, szczególnie w materacu podczas spania gromadzi się wilgoć, pot, ślina i tym podobne. Tą wilgoć powinno się odparowywać. Najlepszym sposobem na pozbycie się wilgoci jest wybór odpowiedniego stelażu i regularne wietrzenie sypialni. Wystarczy pozostawić otwarte okno na 15 minut, aby twój sen był przyjemniejszy. Do prawidłowej pielęgnacji materaca zalicza się również systematyczne odkurzanie go.

Stelaż i materac powinny być idealnie dopasowane

Aby materac miał odpowiednią funkcjonalność i dłuższą żywotność, ważne jest, aby wybrać odpowiedni stelaż dopasowany do materaca. Jak zostało napisane powyżej, to dzięki dobrze dopasowanemu stelażowi materac ma zapewnioną prawidłową wentylację. Dzięki której można cieszyć się świeżym i zdrowym snem.

Pokrowiec na materac jest już niezbędnym elementem pielęgnacji materaca

W naszej ofercie znajdziesz również pokrowce na materace, które wyraźnie przedłużają żywotność materaca. Pokrowiec pochłania wilgoć, pot, ale także chroni materac przed jakimikolwiek "wypadkiem" i brudem. Pokrowiec można łatwo zdjąć z materaca, tak jak jego górną powłokę i wyprać w pralce. Powinno się to robić kilka razy w roku, dzięki czemu zachowa się materac w czystości i tym samym przedłuży się jego żywotność.


Najnowsze artykuły

Jakie postanowienia podejmujemy w DlaSpania?

Postanowienia ma niemal każdy z nas, również my w DlaSpania. Również my mamy postanowienia, których staramy się dotrzymać. Jakie jest to nasze?

więcej

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Każdy Nowy Rok to w pewnym sensie początek czegoś nowego. Z tej okazji stawiamy sobie nowe cele, mamy nowe marzenia, przedsięwzięcia. Parę dni, ewentualnie tygodni przed rozpoczęciem nowego roku zostawiamy większośc spraw już na nowy rok. Jest to idealna okazja przypomnieć sobie piękne chwile minionego roku i ustalić cele na zaczynający się nowy rok. Jak utrzymać zapał przez cały rok?
więcej